Drobečková navigace

Spolek Chřiby > Členové spolku > Jankovice

Jankovice

Obec Jankovice leží ve Zlínském kraji asi 15km od Uherského Hradiště. Rozkládá se v údolí Chřibů, po obou stranách Jankovského potoka s orientací od JV k SZ. Nadmořská výška středu obce je 270m n.m., je součástí Mikroregionů Staroměstsko a Chřiby.Katastr obce hraničí s obcemi Salaš, Roštín, Kostelany, Košíky, Kudlovice, Traplice a  Modrá.

Jankovice hody
Historie obce sahá do r.1648, kdy hrabě napajedlského panství Jan z Rottalu zakládací listinou z 1.2.1648 tuto obec založil.
V současné době zde žije více než 450 obyvatel. Mezi vybavenost obce patří mateřská škola, zdravotní středisko, soukromá prodejna potravin, v provozu jsou tři pohostinství.
Mezi nejvýznamnější kulturní památky patří kostel Nanebevzetí panny Marie, kaplička svatého Antonína. Střediskem kultury je kulturní dům nacházející se ve středu obce, dále přírodní letní areál- Březový háj. Důležitým střediskem kultury je místní knihovna s veřejným internetem. Nemalou součástí dění v obci je sport. Akce se konají na fotbalovém hřišti. V uplynulém roce při příležitosti oslav 75 let založení TJ Sokol došlo ke stavebním úpravám okolí hřiště. Samotnou hrací plochu čeká rekonstrukce v blízkém období.
Přes obec prochází turistické stezky ve směru od Kostelan, Salaše a Halenkovic. V rámci programu  Mikroregionu Staroměstsko se připravuje napojení cyklostezky ve směru od Modré.

www.jankovice.cz

Jankovice